Reklama

Pierwsza dama rozmawiała z młodzieżą przez wideo. Ponad 30 osób w jednej sali

"Pierwsza Dama rozmawiała dziś z warszawskimi licealistami, którzy czas pandemii spędzają w internacie" - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami wirtualnie, przez wideo. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że grupa około 30 nastolatków była stłoczona w jednym pomieszczeniu. Przeczy to zaleceniom rządu w związku z epidemią koronawirusa.

Kancelaria Prezydenta zamieściła na swojej stronie internetowej i Twitterze relację z tego wydarzenia. Dołączono także zdjęcia. 

Widać na nich, jak Agata Kornhauser-Duda za pomocą wideokonferencji rozmawia z uczniami Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Do liceum uczęszcza młodzież polskiego pochodzenia z byłych republik ZSRR.

Rozmowa pierwszej damy z nastolatkami dotyczyła próbnej matury z języka polskiego, zdalnego nauczania i życia w izolacji w związku z epidemią.

Nie byłoby w tym wydarzeniu nic kontrowersyjnego, gdyby nie fakt, że uczniowie byli zgromadzeni w... jednej sali. Licealistom towarzyszyli również opiekunowie. W pomieszczeniu znajdowało się łącznie ponad 30 osób. Wszyscy siedzieli w niewielkich odległościach od siebie, bez maseczek i rękawiczek.

Reklama

W komentarzach pod wpisem na Twitterze internauci zwracają uwagę, że wydarzenie jest sprzeczne z ogłoszonym przez rząd zakazem zgromadzeń. 

W związku ze stanem epidemii w Polsce nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań powyżej dwóch osób.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy