Reklama

Paszporty covidowe. Jest głos z PiS ws. ustawy

Sejmowa Komisja pozytywnie rozpatrzyła projekt ustawy o weryfikacji paszportów covidowych. Kiedy trafi on pod obrady Sejmu? Jak donoszą media, nie będzie to na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Taką informację miał przekazać ważny polityk PiS.

Jak wynika z doniesień medialnych, na bieżącym posiedzeniu Sejmu nie będzie procedowany projekt ustawy o paszportach covidowych

Paszporty covidowe. Co z pracami Sejmu?

Taką informację podczas środowego posiedzenia klubu PiS miał przekazać parlamentarzystom szef klubu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Chodzi o poselski projekt ustawy, który złożyła w Sejmie grupa posłów PiS. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". 

Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Reklama

Paszporty covidowe w Sejmie. Burzliwe obrady komisji

We wtorek wieczorem sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej. W trakcie prac komisji zmieniono tytuł projektu i usunięto jeden z artykułów. Teraz projekt powinien trafić do drugiego czytania.

Jeden z wnioskodawców projektu poseł Czesław Hoc (PiS) pytany w środę w Sejmie przez dziennikarzy, kiedy planowane jest drugie czytanie projektu, stwierdził: "Na razie nie wiemy. Wszystko w swoim czasie. 

Sukcesywnie posuwamy się do przodu. Zawsze są jakieś kwestie (...) kwestie proceduralne". Hoc nie wykluczył, że drugie czytanie odbędzie się na trwającym do czwartku posiedzeniu Sejmu. "Na razie wynika z tego, że być może nie będzie. To jeszcze nie jest efekt finalny" - dodał. Ocenił, że projekt ustawy jest ostrożny i koncyliacyjny. 


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy