Reklama

Omikron rozprzestrzenił się w całej Danii

Nowy wariant koronawirusa Omikron rozprzestrzenił się w całej Danii - poinformowały we wtorek władze zdrowotne tego kraju. Podkreślono, że na wschodzie i zachodzie Danii zarejestrowano duże ogniska tego wariantu.

- Mamy teraz ogólnospołeczną infekcję wariantem Omikron - powiedziała dziennikarzom Anette Lykke Petri, dyrektor duńskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Pacjentów. Dania zarejestrowała do tej pory 398 przypadków zakażenia wariantem Omikron.

Minister zdrowia z koronawirusem

We wtorek duński minister zdrowia Magnus Heunicke poinformował o uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa i poddaniu się kwarantannie w swoim pokoju hotelowym w Brukseli, gdzie miał spotkać się szefami resortów zdrowia UE.

46-letni Heunicke napisał na swym koncie na Facebooku, że został zakażony pomimo przyjęcia dwóch dawek szczepionki przeciwko COVID-19, ale miał "łagodne objawy, głównie ból gardła". "Musiałem odwołać (udział w) posiedzeniu ministrów, a teraz czekam, aż mój układ odpornościowy zajmie się resztą" - napisał minister.

Reklama

Według informacji jego resortu Heunicke przed przyjazdem do Brukseli korzystał w ostatnich dniach z kopenhaskiego metra i pociągów regionalnych, a w piątek brał udział w świątecznym obiedzie w swoim ministerstwie. 


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | Omikron | Dania

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy