Reklama

Omikron. Pierwsze zakażenie nowym wariantem koronawirusa w Japonii

Nowy wariant koronawirusa Omikron dotarł do Japonii. Według agencji prasowej Kyodo, potwierdzono pierwsze zakażenie u mężczyzny, który przybył z Namibii.

Zakażony to mężczyzna po 30. roku życia, który przybył w niedzielę z Namibii. Infekcję koronawirusem wykryto u niego na lotnisku Narita w pobliżu Tokio, a w Narodowym Instytucie Chorób Zakaźnych sprawdzano wariant, jakim mężczyzna jest zakażony - twierdzi źródło agencji Kyodo.

O wykryciu infekcji koronawirusem u pasażera z Namibii informował w poniedziałek japoński minister zdrowia Shigeyuki Goto. Zaznaczył wówczas, że potrzeba dalszych badań, by określić jaki to wariant wirusa.

Omikron. WHO: Globalne zagrożenie bardzo wysokie 

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) globalne zagrożenie związane z Omikronem jest "bardzo wysokie". Pojawiają się obawy, że może być bardziej zaraźliwy niż wcześniejsze szczepy, a dostępne szczepionki mogą być przeciwko niemu znacznie mniej skuteczne.

Reklama

W związku z tymi obawami wiele krajów zaostrzyło restrykcje dotyczące przyjazdów, szczególnie z krajów Afryki Południowej.

Władze Japonii ponownie wstrzymały we wtorek możliwość wjazdu dla większości cudzoziemców, a mieszkańcy Japonii powracający z obszarów wysokiego ryzyka muszą przechodzić 10-dniową kwarantannę w wyznaczonych ośrodkach. Premier Japonii Fumio Kishida zapowiedział działania, by uniknąć - jak to określił - "najgorszego scenariusza".

Czytaj też: Omikron - co trzeba wiedzieć o nowym wariancie SARS-CoV-2?

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Omikron | nowy wariant koronawirusa | Pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy