Reklama

Olimpiada. Wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Tokio

Gdy kibice z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie igrzysk olimpijskich, władze miasta-gospodarza, czyli Tokio, mierzą się z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W środę służby medyczne stolicy Japonii zgłosiły 1149 nowych infekcji - to najwięcej od 22 stycznia.

Od poniedziałku w Tokio obowiązuje kolejny pandemiczny stan wyjątkowy, który ma pomóc opanować najnowszą falę infekcji. Zgodnie z zapowiedziami władz restrykcje, w tym zakaz sprzedaży alkoholu w barach i restauracjach, mają obowiązywać do 22 sierpnia, czyli przez całe Igrzyska.

By zmniejszyć zagrożenie, organizatorzy ogłosili również zakaz udziału publiczności we wszystkich zawodach olimpijskich rozgrywanych w stolicy oraz w prefekturach Fukushima i Hokkaido.

Olimpiada rusza za 9 dni

Premier Japonii Yoshihide Suga wezwał w środę MKOl do skrupulatnego przestrzegania reżimu sanitarnego w czasie Igrzysk, by zapobiegać infekcjom. Premier oświadczył również, że dzięki kampanii szczepień odsetek osób starszych wśród zakażonych koronawirusem spadł z ok. 20 proc. do 4 proc.

Reklama

Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczną się 23 lipca.

Czytaj też:

Polka pokazała stołówkę w Tokio. "Prawie jak w kryminale"

Skandal w polskiej ekipie - pływacy nie wystapią przez głupi błąd

Toyota nieobecna na igrzyskach w Tokio

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie | olimpiada | tokio

Reklama

Reklama

Reklama