Reklama

Odkryto skuteczny sposób na leczenie koronawirusa? Najnowsze informacje

Terapia z użyciem leków przeciwko HIV i grypie przynosi pozytywne efekty w walce z koronawirusem - pisze hongkoński dziennik "South China Morning Post", opierając się ma informacjach ze szpitali w Bangkoku i chińskiej prowincji Zhejiang.

W Bangkoku do leczenia koronawirusa stosowana jest kombinacja leku przeciwko grypie o nazwie Oseltamivir oraz dwóch leków wykorzystywanych w terapii zakażeń HIV - Lopinaru i Ritonaviru. 

Z informacji podawanych przez tajskie media wynika, że terapia tymi trzema lekami przyniosła pozytywne efekty u 71-letniej pacjentki. Jej stan zdrowia poprawił się po 48 godzinach leczenia. O ile obecnie nie istnieje lek na nowy typ koronawirusa, w leczeniu wykorzystywany jest lek stosowany w przypadku zarażeń grypą sezonową.

Chińskie laboratoria cały czas prowadzą badania nad skutecznością takiego leczenia.

Reklama

Koncern farmaceutyczny, który produkuje między innymi leki na zapalenie wątroby, poinformował o skutecznym leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem kombinacją Ritonaviru i Lopinaviru - pisze "South China Morning Post". Firma powołuje się na wstępne dane swoich zespołów medycznych z kilku szpitali prowincji Zhejiang, gdzie po takiej terapii miało wyzdrowieć 20 pacjentów.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama