Reklama

Nowy Polski Ład. Mateusz Morawiecki: Koło zamachowe dla wyjścia z kryzysu

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jednym z filarów Nowego Polskiego Ładu będzie wsparcie dla seniorów. "Zostaną wdrożone rozwiązania ułatwiające codzienne życie, poprawiające bezpieczeństwo i dostęp do służby zdrowia" - zadeklarował.

Mateusz Morawiecki we wpisie na Facebooku, zwracając się do seniorów, podkreślił, że w najbliższych czasie czeka nas "odbudowa Polski po pandemii". 

"Kołem zamachowym dla wyjścia z kryzysu będzie nowy program społeczno-gospodarczy: Polski Nowy Ład. Zostaną wdrożone rozwiązania ułatwiające codzienne życie, poprawiające bezpieczeństwo i dostęp do służby zdrowia. Wsparcie dla seniorów będzie jednym z filarów Polskiego Nowego Ładu. Nasz rząd nadal będzie pracował, by z roku na roku Państwa sytuacja materialna była coraz lepsza" - zadeklarował szef polskiego rządu.

Reklama

"Dziś danego słowa dotrzymujemy"

Premier przypomniał też o tegorocznej waloryzacji rent i emerytur. 

"Dla średniej emerytury podwyżka wyniesie około 100 zł, minimalna emerytura wzrośnie o 50 zł do 1250 zł miesięcznie. Przypominam, że w 2015 r. było to zaledwie 880 zł. Już za miesiąc zaczniemy wypłacać po raz kolejny 13. emeryturę" - dodał.

"Jeszcze przed epidemią złożyliśmy Państwu obietnicę 14. emerytury w roku 2021. I dziś danego słowa dotrzymujemy. Trwa największy od dziesięcioleci kryzys gospodarczy, ale właśnie w takim momencie wsparcie dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują, jest konieczne. Pod ustawą o 14. emeryturze podpis złożył Prezydent Andrzej Duda, a to oznacza, że będziemy mogli ją wypłacić już w listopadzie. Każdy emeryt, który otrzymuje mniej niż 2900 zł brutto, dostanie dodatkowo ponad 1000 zł na rękę" - podkreślił Morawiecki.

Szczegóły wkrótce

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program Nowy Ład. 

Zgodnie z zapowiedzią premiera program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. 

Morawiecki mówił w drugiej połowie stycznia, że w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy