Reklama

Nowe informacje o stanie zdrowia prezydenta

- Prezydent czuje się dobrze, ma lekkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - przekazała w "Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii" minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke, pytana o stan zdrowia Andrzeja Dudy. Prezydent po raz drugi jest zakażony wirusem SARS-CoV-2.

W środę szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot poinformował, że Andrzej Duda uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. To drugi raz, kiedy prezydent przechodzi COVID-19. Wcześniej zakażony SARS-CoV-2 był w październiku 2020 roku.

Prezydent zakażony koronawirusem. Jak się czuje?

Pytana o stan zdrowia prezydenta minister Janke powiedziała, że przebywa on w absolutnej izolacji przez 10 dni. - Czuje się dobrze, ma niewielkie objawy i jest pod stałą opieką lekarską - przekazała. Podkreśliła, że jest również w stałym kontakcie ze współpracownikami. 

Pytana, czy prezydent planuje urlop i regenerację na przykład na nartach, odparła, że nie wie, ale "po takiej chorobie należy odpoczywać i kontrolować stan zdrowia". - Myślę, że tak będzie w tym przypadku - dodała.

Prezydent Duda przyjął trzy dawki szczepionki

Reklama

Prezydent Andrzej Duda przyjął dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 (w kwietniu i czerwcu ubiegłego roku) oraz dawkę trzecią, przypominającą (17 grudnia). Minister dodała w programie, że myśli, iż dzięki zaszczepieniu prezydent chorobę przechodzi łagodniej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | COVID-19 | Andrzej Duda | prezydent

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy