Reklama

Nietypowe posiedzenie Sejmu. Nie zabrakło zdjęć w maseczkach

Na czwartkowe posiedzenie niższej izby parlamentu, w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, wielu parlamentarzystów założyło maseczki czy gogle. Jak wygląda praca posłów w nadzwyczajnych warunkach? Można się o tym przekonać z mediów społecznościowych polityków, którzy chętnie chwalili się zdjęciami w nietypowym "ekwipunku".

W czwartek, 26 marca, posłowie przybyli na Wiejską na wyjątkowe, z racji epidemii koronawirusa, posiedzenie Sejmu. Zajmowali się zmianami w regulaminie pracy Izby, które mają pozwolić na głosowanie zdalne, m.in. podczas piątkowego posiedzenia, które będzie dotyczyć rządowych projektów ustaw związanych z tzw. tarczą antykryzysową.

Posiedzenie miało się odbyć w trybie zdalnym, jednak politycy PO i Konfederacji podnosili, że jest to sprzeczne z konstytucją. Dlatego też zdecydowano, że posłowie będą pracować, nie jak dotąd - w jednej sali, a w kilku salach. 

Reklama

Nadzwyczajne warunki pracy zachęciły część parlamentarzystów do zdjęć. W Sejmie zaopatrzyli się bowiem w maseczki, rękawiczki czy gogle.

Na zdjęciach, którymi większość polityków pochwaliła się w mediach społecznościowych, widzimy m.in. Małgorzatę Tracz, Witolda Zembaczyńskiego, Pawła Poncyljusza, Paulinę Henning-Kloskę czy Katarzynę Marię Piekarską.

"Zachowujemy wszystkie dostępne środki bezpieczeństwa" - zapewniali.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy