Reklama

Niemcy: Od 1 sierpnia duże zmiany dla przyjezdnych do kraju

Rząd Niemiec zapowiedział, że od 1 sierpnia wjazd do kraju będzie możliwy tylko dla osób posiadających dokumentu o braku COVID-19. Rzeczniczka rządu przekazała, że działanie podjęto, by ograniczyć falę zakażeń.

Od 1 sierpnia wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec są zobowiązane do posiadania dowodu szczepienia, nabytej odporności lub testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem - poinformowała w piątek zastępczyni rzeczniczka rządu w Berlinie Ulrike Demmer.

Kogo dotyczy?

Rząd RFN przyjął "rozporządzenie przedstawione przez federalne ministerstwo zdrowia", by ograniczyć falę zakażeń - oznajmiła rzeczniczka.

Od niedzieli wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, przyjeżdżające do Niemiec dowolnym środkiem transportu, muszą przedstawić dowód szczepienia, wyzdrowienia lub negatywny wynik testu na koronawirusa. Taki wymóg istnieje już w odniesieniu do wszystkich pasażerów linii lotniczych.

Reklama

W przypadku wjazdu z obszaru zagrożonego koronawirusem, osoby zaszczepione i wyleczone muszą również przedstawić dowód wykonania testu.

Kwarantanna wjazdowa

Ponadto, będą tylko dwie zamiast trzech kategorii klasyfikacji obszarów na świecie o wyższym ryzyku infekcji: obszary wysokiego ryzyka oraz te, na których występują nowe, budzące obawy warianty koronawirusa. O zaklasyfikowaniu regionu do obszaru wysokiego ryzyka wspólnie decydują resorty zdrowia i spraw wewnętrznych oraz MSZ.

Osoby wjeżdżające do Niemiec z obszaru wysokiego ryzyka lub obszaru występowania nowych wariantów koronawirusa muszą podać na portalu internetowym rządu swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania na czas niezbędnej kwarantanny wjazdowej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama