Reklama

Niemcy: Bundestag przegłosował obowiązkowe szczepienia dla medyków

Koalicja SPD, Zieloni, FDP i część opozycji przyjęli w piątek nowelizację ustawy o ochronie przed infekcjami, przewidującą m.in. obowiązkowe szczepienia dla personelu szpitali, domów opieki i spokojnej starości.

To część środków, mających na celu powstrzymanie pandemii COVID-19 - przekonywał podczas piątkowej debaty minister zdrowia Karl Lauterbach (SPD), który wzywał do zdecydowanych i szybkich działań. 

- Nie mamy czasu do stracenia - podkreślał.

Obowiązek szczepień dotyczyć ma placówek, w których sprawowana jest opieka nad osobami z niepełnosprawnością, przychodni, gabinetów lekarskich, pogotowia ratunkowego, ośrodków społeczno-wychowawczych - wymienia portal dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Szczepić mogą również stomatolodzy

Dzięki piątkowej nowelizacji kraje związkowe RFN zyskały uprawnienia do zamykania w razie potrzeby takich miejsc jak kluby, dyskoteki czy restauracje. Aby przyspieszyć i usprawnić proces szczepień przypominających, czasowo do podawania szczepionek przeciw COVID-19 uprawnieni zostaną także stomatolodzy, weterynarze i farmaceuci.

Reklama

Nowa regulacja powinna zostać zatwierdzona jeszcze w piątek przez Bundesrat podczas specjalnego posiedzenia. Oprócz nowelizacji ustawy o ochronie przed infekcjami, Bundestag i Bundesrat opracowują przepisy, które powinny "zezwalać na ograniczenia w kontaktach dla osób zaszczepionych i tych, którzy wyzdrowieli" - dowiaduje się "FAZ".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: szczepienia | COVID-19 | Pandemia koronawirusa | medycy

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy