Reklama

Najnowsze dane na temat koronawirusa w Polsce. Komunikat Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w porannym komunikacie (8 czerwca) o 219 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i kolejnych czterech ofiarach śmiertelnych. Bilans SARS-Cov-2 w kraju, od początku epidemii, przedstawia się teraz następująco: 26 780 przypadków zakażenia, 1161 zmarłych. Wyzdrowiało 12 998 pacjentów.

Nowe przypadki dotyczą: 151 osób z woj. śląskiego, 40 osób z woj. świętokrzyskiego, ośmiu osób z woj. opolskiego, siedmiu osób z woj. wielkopolskiego, sześciu osób z woj. dolnośląskiego, trzech osób z woj. podkarpackiego, jednej osoby z woj. lubelskiego, jednej osoby z woj. małopolskiego, jednej osoby z woj. podlaskiego i jednej osoby z woj. warmińsko-mazurskiego.

Zmarły cztery zakażone osoby. 

82-letnia kobieta oraz dwóch mężczyzn w wieku 87 i 80 lat zmarło w Zgierzu (woj. łódzkie). W Łańcucie (woj. podkarpackie) zarejestrowano zgon 92-latki.

"Większość osób miała choroby współistniejące" - przekazano. 

Reklama

Wcześniej Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w szpitalach z powodu koronawirusa przebywa obecnie 1881 osób. Kwarantanną objętych jest z kolei 82 921 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 19 703.

Łącznie, od początku epidemii, odnotowano w Polsce 26 780 przypadków zakażenia. 1161 osób zmarło. Dotychczas wyzdrowiało 12 998 pacjentów. Aktywnych przypadków jest obecnie w kraju 12 621.

Ponad trzy miesiące od pierwszego przypadku

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy