Reklama

Msza z udziałem Jarosława Kaczyńskiego w Starachowicach. Będzie kontrola sanepidu

Sanepid w Starachowicach wszczął postępowanie administracyjne w sprawie złamania zasad reżimu sanitarnego podczas mszy świętej z udziałem polityków PiS, w tym prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

O wszczęciu postępowania poinformowało Radio Ostrowiec. Lokalny sanepid na przeprowadzenie kontroli ma miesiąc. 

Przedmiotem zainteresowania służb jest msza św. odprawiona 16 stycznia w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Starachowicach z okazji rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej, matki prezesa PiS.

- Dzisiaj odrzucenie zła jest czymś niezwykle istotnym, bo to zło atakuje - atakuje nasz kraj, naszą ojczyznę, nasz naród. Atakuje instytucję, która jest w centrum naszej tożsamości - atakuje Kościół katolicki - powiedział wtedy wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk zaznaczył, że pierwszy raz od ośmiu lat przemawia wewnątrz kościoła, a nie przed świątynią, ponieważ jak powiedział "tam na zewnątrz stoją ludzie, którzy służą najgorszej sprawie". Nawiązał tym do grupy osób z transparentami strajku kobiet przed kościołem. Podczas uroczystości kilkukrotnie przez megafon skandowali oni hasło: "Twoja wina".

Reklama

Sanepid prosi o pomoc policję

- Zostały wysłane do stron zapytania o złożenie stosownych wyjaśnień i czekamy na odpowiedź. Postępowanie jest jednak złożoną sprawą, ponieważ, wiadomo, my nie byliśmy obecni na tej mszy i musimy tę sprawę, także na podstawie nadesłanych zdjęć i filmów, dokładnie rozpoznać - mówi Radiu Ostrowiec Ewa Dróżdż, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Starachowicach. 

Drożdż poinformowała, że sanepid wystąpił do policji z zapytaniem, czy ta zabezpieczała mszę i posiada jej filmowy zapis. 

Zawiadomienie do sanepidu w sprawie mszy z udziałem m.in. Jarosława Kaczyńskiego złożyło ostrowieckie Forum "Unia Młodych". Przekonują w nim, że podczas nabożeństwa nie przestrzegano zasady dystansu społecznego, a Jarosław Kaczyński nie nosił maseczki ochronnej.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy