Reklama

Ministerstwo Zdrowia o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Dotyczą one 43 osób. Resort poinformował także, że zmarli czterej kolejni zakażeni pacjenci. To najwyższy wzrost liczby ofiar od początku epidemii w Polsce. Dotychczas zakażenie wirusem z Chin potwierdzono u 1905 osób. Zmarło 26.

Potwierdzone przypadki dotyczą: dziewięciu osób z woj. dolnośląskiego, ośmiu osób z woj. śląskiego, sześciu osób z woj. lubelskiego, pięciu osób z woj. małopolskiego, czterech osób z woj. podlaskiego, trzech osób z woj. lubuskiego, trzech osób z woj. świętokrzyskiego, trzech osób z woj. wielkopolskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

Jednocześnie resort przekazał, że zmarły cztery zakażone osoby. 

"Są to: 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie. Wszyscy pacjenci mieli współistniejące choroby" - czytamy w komunikacie.

Reklama

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w kraju do 1905. Zmarło 26 osób. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Podlaskie: Cztery nowe przypadki

Do 32 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w woj. podlaskim.

Cztery nowe przypadki zakażeń w regionie dotyczą dwóch mężczyzn i kobiety w starszym wieku (pochodzących z Łomży i Białegostoku), hospitalizowanych w łomżyńskim szpitalu wojewódzkim, oraz młodej kobiety z powiatu siemiatyckiego, hospitalizowanej w szpitalu powiatowym w Hajnówce. W komunikacie Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku nie podano informacji o stanie zdrowia tych osób.

Podkarpackie: Dwie osoby zmarły w szpitalu w Łańcucie

W szpitalu w Łańcucie zmarły dwie osoby zarażone koronawirusem: 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. Mieli choroby współistniejące. 

"Szczegóły zostaną podane przez szpital w Łańcucie w oświadczeniu na stronie internetowej" - podkreśliła rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Lubelskie: Sześć nowych przypadków

W woj. lubelskim stwierdzono sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

"Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania; mężczyzny w wieku powyżej 61 lat (pozostałe informacje zostaną uzupełnione); mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym" - podała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka w komunikacie.

Kolejne przypadki dotyczą "kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym; mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu hrubieszowskiego w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu lubelskiego, sposób zakażenia w trakcie ustalania" - przekazano.

Dolnośląskie: Dziewięć nowych zakażeń

W woj. dolnośląskim potwierdzono dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 

"Jedna osoba jest hospitalizowana. Pozostałe osoby poddane zostały izolacji domowej" - podały służby prasowe wojewody. 

Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i z powiatu wołowskiego.

Wielkopolskie: Zmarł zarażony pacjent

71-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, zmarł w niedzielę szpitalu w Poznaniu. To trzecia ofiara patogenu w regionie. W Wielkopolsce potwierdzono też trzy nowe przypadki zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

"19 marca trafił do szpitala jednoimiennego przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. U pacjenta potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przyczyną zgonu pacjenta był COVID-19 oraz inne choroby. To trzecia zmarła osoba z Wielkopolski" - podał Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych trzech mieszkańców Wielkopolski. Młoda kobieta i młody mężczyzna z powiatu ostrowskiego w dobrym stanie przebywają w domu. Oboje mieli kontakt z osobą zakażoną. Zarażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono również u mężczyzny w średnim wieku z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. "W dobrym stanie przebywa w domu. Miał kontakt z osobą zakażoną" - przekazał Stube.

Nowy przypadek na Warmii i Mazurach

Osoba zakażona koronawirsuem w woj. warmińsko-mazurskim to kobieta w średnim wieku z Elbląga, z tak zwanej transmisji lokalnej. 

Jej stan określa się jako dobry. Przebywa w domu - podały służby wojewody.

Śląskie: Zmarła 83-letnia mieszkanka Zabrza

"Mieszkanka Zabrza zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Trafiła tam 25 marca w ciężkim stanie, po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego najbliższego otoczenia" - poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska.

Zakażona koronawirusem kobieta cierpiała też na inne choroby, podobnie jak pozostali z pacjenci z woj. śląskiego, do których śmierci przyczynił się COVID-19.

Małopolskie: W sumie 155 zakażonych

W woj. małopolskim potwierdzono w poniedziałek kolejnych pięć przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie w regionie zanotowano 155 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jedna osoba zmarła.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kobiety w sile wieku z Krakowa i u czworga mieszkańców powiatu brzeskiego - starszej kobiety, dwóch kobiet w sile wieku i u mężczyzny w sile wieku. Spośród nich jedna osoba jest hospitalizowana, a cztery przebywają w izolacji domowej.

Pomorskie: Kolejny przypadek

W woj. pomorskim potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Łącznie chorych jest 46 osób.

Osoba, u której potwierdzono obecność wirusa Sars-Cov-2 to mężczyzna w starszym wieku z powiatu puckiego. Jego stan jest dobry. Będzie przeprowadzona konsultacja lekarska.

Lubuskie: Trzy nowe zakażenia

W woj. lubuskim stwierdzono trzy nowe zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób w regionie, u których został on wykryty, wzrosła do 36.

"Wśród nowych zakażonych wirusem są kobieta w sile wieku oraz dwoje dzieci - nastolatka i dziecko w wieku przedszkolnym. W stanie dobrym przebywają w izolacji domowej. Osoby te pochodzą z pow. wschowskiego" - powiedziała rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Dodała, że spośród zakażonych 22 osoby decyzją służb medycznych i sanitarnych przebywają w izolacji domowej, a 13 znajduje się w szpitalach w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Stan zdrowia hospitalizowanych jest określany jako dobry.

Świętokrzyskie: Kolejne trzy przypadki

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło trzy kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w woj. świętokrzyskim. "To mężczyzna w sile wieku z powiatu kieleckiego, starszy mężczyzna z powiatu kieleckiego oraz kobieta w sile wieku z powiatu skarżyskiego" - poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego.

Kobieta z powiatu skarżyskiego to pracownica Domu Pomocy Społecznej w Skarżysku. "W nocy otrzymaliśmy wyniki częściowe z Domu Pomocy Społecznej. Z 25 wyników jeden był dodatni, to pracownica tej placówki" - powiedział starosta skarżyski Artur Berus. Wcześniej w DPS w Skarżysku potwierdzono zakażenie u jednego z podopiecznych. Został on przewieziony do szpitala zakaźnego w Starachowicach, gdzie jest hospitalizowany.

Ładowanie...

Pierwszy przypadek w Polsce

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem Ministerstwo Zdrowia poinformowało 4 marca.

Koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy