Reklama

Michał Moskal: Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa. Robimy to nie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych, których możemy zarazić. To kwestia dobra wspólnego - poinformował szef gabinetu politycznego wicepremiera Kaczyńskiego Michał Moskal.

"Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaszczepi się na koronawirusa. Osoby zachęcające do rezygnacji ze szczepienia zachowują się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny. Robimy to nie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych, których możemy zarazić. To kwestia dobra wspólnego" - napisał Moskal na Twitterze.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Rada Ministrów przyjęła Narodowy Program Szczepień. Powiedział, że mamy zakontraktowanych 60 milionów dawek szczepionki na COVID-19 od 6 dostawców.

Celem Programu jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe. W pierwszej kolejności szczepienia prowadzone mają być wśród pracowników służb medycznych, mieszkańców domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, żołnierzy oraz osób powyżej 60. roku życia.

Reklama

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy