Reklama

Mazowieckie: Trzech księży na kwarantannie, sanepid ustala osoby z kontaktu

Trzech proboszczów w diecezji płockiej przebywa na kwarantannie w związku z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem. Mogło do niego dojść przez kontakt z duchownym, który przewodniczył odpustowi w parafii w Łopacinie. Inne osoby, które także miały z nim kontakt, ustala sanepid w Ciechanowie.

"Trzech proboszczów w diecezji płockiej poddało się kwarantannie w związku z możliwością zarażenia się koronawirusem. Źródłem zarażenia mógł być ojciec redemptorysta z Braniewa, który przewodniczył odpustowi w parafii św. Leonarda w Łopacinie, w dekanacie ciechanowskim wschodnim" - poinformowała Kuria Diecezjalna Płocka.

Jak wyjaśniono w komunikacie, zakonnik redemptorysta, który przewodniczył uroczystościom odpustowym w parafii św. Leonarda w Łopacinie (gmina Sońsk), uzyskał dodatni wynik badania SARS-CoV-2 i znajduje się pod nadzorem sanepidu w Braniewie.

Reklama

"Sanepid w Ciechanowie ustala obecnie wiernych, którzy mieli kontakt z tym duchownym. W tym gronie byli m.in. proboszczowie sąsiednich parafii Gąsocin i Sońsk" - podała kuria.

Podkreśliła, przy tym, że państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Ciechanowie zwrócił się do osób, które 30 i 31 maja uczestniczyły w odpuście w parafii Łopacin "i miały bliski kontakt z redemptorystą - odległość do 2 metrów, np. spowiedź, przyjęcie eucharystii" - o niezwłoczny kontakt pod numerami telefonów: (23) 672-33-13, 506 126 118, 608 361 172. W informacji zwrócono uwagę, że "osoby takie powinny poddać się kwarantannie".

"Nie jest to jedyny przypadek konieczności kwarantanny na terenie diecezji płockiej, ale mogło po raz pierwszy dojść do zarażenia się w kościele, w czasie uczestniczenia w kulcie religijnym" - zaznaczyła w komunikacie kuria.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy