Reklama

Małopolskie: Przypadki koronawirusa na koloniach

Sanepid potwierdził zakażenie koronawirusem u czterech opiekunek i dwóch uczestniczek obozu artystycznego w Rabce-Zdroju w Małopolsce. W sumie zakażonych jest już osiem osób, a 12 kolejnych zostało objętych kwarantanną i wytypowano do badań.

"W dniu 9 lipca PSSE w Nowym Targu otrzymano listę sześciu osób (mieszkanek miasta Tarnobrzeg i powiatu tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego) z kontaktu z osobą, u której potwierdzono wynik dodatni na kolonii w Rabce-Zdrój. Są to cztery opiekunki i dwie uczestniczki kolonii. Dwanaście osób zostało objętych kwarantanną i wytypowanych do badań. Łącznie na dzień 15 lipca potwierdzono wynik dodatni u ośmiu osób (sześciu osób z narażenia na terenie powiatu nowotarskiego i dwóch osób z kontaktu w środowisku domowym)" - czytamy w komunikacie sanepidu. 

Osoby zakażone wróciły do swoich miejsc zamieszkania, ale sanepid w Nowym Targu wciąż poszukuje osób, które mogły mieć z nimi kontakt podczas koncertu finałowego Ogólnopolskich Obozów Artystycznych. Odbył się on 5 lipca w amfiteatrze w Rabce-Zdroju.

Reklama

Pozytywny wynik testu na COVID-19 miała także osoba z personelu kolonii w Poroninie i Murzasichlu na Podhalu. W czwartek pobrano wymazy od 84 uczestników obozu. 80 testów dało wynik negatywny, cztery są jeszcze badane.

Zamknięty ośrodek zdrowia i urzędy gminy

W związku z koronawirusem wykrytym u pracowników, trzeba było zamknąć ośrodek zdrowia i urząd gminy w Poroninie. Pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażoną osobą, są poddani kwarantannie. Pomieszczenia ośrodka zdrowia zostały zdezynfekowane.

Z powodu zakażenia COVID-19 zamknięty jest także urząd gminy w pobliskich Szaflarach. Przypadki zakażeń są związane z pogrzebem, jaki dwa tygodnie temu odbył się w Zakopanem.

Wcześniej COVID-19 potwierdzono również u uczestników wesel w w rejonie Nowego Sącza, Suchej Beskidzkiej oraz Tarnowa.

Najnowsze dane resortu zdrowia

"Mamy 353 nowe przypadki zakażenia koronawirusem" - poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. "W ciągu doby odnotowaliśmy też bardzo duży przyrost ozdrowieńców. Wyzdrowiało kolejnych 577 osób" - zaznacza resort.

Najwięcej osób zakażonych jest na Śląsku- 86, w Małopolsce - 70 oraz w Wielkopolsce - 46. 

Jednocześnie resort zdrowia podał informację o śmierci kolejnych ośmiu osób, które walczyły z COVID-19.

Maciej Pałahicki

Opracowanie: Urszula Gwiazda

Czytaj na RMF24.pl

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy