Reklama

Luzowanie obostrzeń. Wracają koncerty

We wtorek wieczorem ukazało się rządowe rozporządzenia, z którego wynika, że od 4 czerwca będzie można brać udział w koncertach. Wydarzenia będzie można organizować w reżimie sanitarnym.

W Dzienniku Ustaw pojawiła się znowelizowana wersja rozporządzenia, z której wynika, że od 4 czerwca możliwe będzie prowadzenie działalności "związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki", ale tylko na wolnym powietrzu. Jak dotąd, można było organizować imprezy plenerowe z wyjątkiem koncertów zespołów muzycznych i występów grup cyrkowych.

Koncerty na wolnym powietrzu

Podczas koncertów mają obowiązywać zasady bezpieczeństwa. Na widowni, co drugie miejsce będzie musiało pozostać wolne. W przypadku, gdy nie będzie wyznaczonych miejsc, uczestnicy będą musieli zachować min. 1,5 metra odległości od siebie.

Reklama

W wydarzeniach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 250 osób, a każdy widz będzie musiał mieć na twarzy maseczkę. Na widowni nie będzie wolno spożywać posiłków.

Rząd poluzował także zasady, jakie będą obowiązywały w trakcie najbliższych meczów reprezentacji z Rosją i Islandią. Na stadionach będzie mogła być zajęta połowa miejsc.

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama