Reklama

Lubelskie: Koronawirus w 49 placówkach oświatowych

Z powodu zakażeń SARS-Co-V-2 wprowadzono naukę hybrydową w 45 szkołach i czterech przedszkolach na Lubelszczyźnie. Dyrektorzy podkreślają, że chorują zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Z danych opublikowanych na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Lublinie wynika, że przypadki zakażeń SARS-CoV-2 stwierdzone są obecnie w 49 placówkach oświatowych na Lubelszczyźnie (45 szkołach i czterech przedszkolach). W większości z nich zawieszono zajęcia stacjonarne dla niektórych klas i wprowadzono tryb zdalny dla części uczniów.

Tryb zdalny

W czterech placówkach oświatowych lekcje stacjonarne zostały całkowicie zawieszone i wszyscy uczniowie przeszli na nauką zdalną. Jedną z tych placówek jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim, w której do najbliższego piątku potrwają zajęcia zdalne. W szkole uczy się 319 dzieci.

Reklama

- Wszystko zaczęło się od tego, że mieliśmy dwójkę dzieci, która otrzymała pozytywny wynik koronawirusa, więc automatycznie klasy i osoby, które miały z nimi kontakt musiały przejść w tryb zdalny. Później okazało się, że zachorowało dwóch nauczycieli i kolejne klasy wypadły z zajęć stacjonarnych. Dlatego po dokładnej analizie wspólnie z panem burmistrzem w minioną niedzielę stwierdziliśmy, że nie ma co czekać dalej i spróbujemy przez tydzień dla bezpieczeństwa pracować zdalnie - powiedziała dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Międzyrzecu Podlaskim Iwona Orkisiewicz.

152 nowe przypadki

Pozostałe trzy placówki w których zawieszono zajęcia to: Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Wielkiem, Rzemieślnicze Technikum Wielozawodowe im. Jana Kilińskiego w Lublinie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zakrzewie.

Według danych Kuratorium Oświaty w Lublinie na terenie województwa lubelskiego działa 2,4 tys. szkół i placówek oświatowych. Uczy się w nich 334 tys. uczniów i słuchaczy.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że minionej doby na Lubelszczyźnie wykryto 152 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy