Reklama

Loteria szczepionkowa. W środę do zaszczepionych trafi 250 000 zł

​Dotąd ponad 2,1 mln osób zarejestrowało się w Loterii Narodowego Programu Szczepień, która ruszyła 1 lipca br. - poinformował we wtorek Totalizator Sportowy. Nagrody natychmiastowe w wysokości 500 zł i 200 zł trafiły do ponad 4,2 tys. uczestników. W środę uczestnicy Loterii wezmą udział w pierwszym losowaniu cenniejszych nagród: pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych.

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br. Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

"Do tej pory w loterii zarejestrowało się ponad 2,1 mln osób - ponad 4 200 uczestników trafiło już nagrody natychmiastowe (w wysokości 500 zł i 200 zł). Te osoby zostały poinformowane o wygranej SMS-em wysłanym przez Totalizator Sportowy" - przekazała państwowa spółka.

Reklama

Jak dodano, pod numer telefonu, podany podczas rejestracji, do zwycięzców trafił SMS z PKO BP zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu. Wygraną można odebrać z bankomatów banku lub wypłacić w jego placówce.

Loteria szczepionkowa. Dwanaście losowań tygodniowych

TS przypomniał, że w środę, 14 lipca uczestnicy Loterii Narodowego Programu Szczepień wezmą udział w pierwszym losowaniu nagród tygodniowych. Do wygrania będzie pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Te same nagrody będzie można wygrać w 11 kolejnych tygodniowych losowaniach. Informacja o wygranej zostanie przekazana telefonicznie. Oprócz nagród tygodniowych, w loterii są także nagrody natychmiastowe, miesięczne oraz nagroda finałowa.

Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygra 200 zł, a co 2000. grający - 500 zł. Z kolei podczas każdego z 3 losowań miesięcznych można wygrać dwie wygrane w wysokości 100 000 zł oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk). Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. Uczestnicy loterii zagrają wówczas o dwie nagrody po 1 000 000 złotych każda, a także o dwa samochody Toyota C-HR.

Szczegóły dotyczące loterii, w tym terminy losowań oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej poświęconej Loteria Narodowego Programu Szczepień.

Loteria. Kto nie może wygrać?

Zgodnie z regulaminem, w loterii nie mogą brać udziału członkowie organów (zgromadzenia wspólników, rady nadzorczej, zarządu) organizatora, oraz pracownicy organizatora z centrali spółki, członkowie najbliższych rodzin wszystkich tych osób, a także członkowie i osoby zatrudnione w: Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwie Obrony Narodowej, Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwie Finansów, Narodowym Funduszu Zdrowia, Centrum eZdrowia (CEZ), Głównym Inspektoracie Sanitarnym, Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego, Radzie Medycznej przy Prezesie Rady Ministrów, Zespole ds. Szczepień przy Ministerstwie Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, oraz członkowie najbliższych rodzin wszystkich tych osób.

Dodano, że przez członków najbliższej rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, małżonków i zstępnych rodzeństwa, rodziców i rodzeństwo małżonków oraz osoby pozostające w stosunku przysposobienia.

Czytaj też:

Burze stają się coraz bardziej intensywne. Czas się zacząć przyzwyczajać

Sto gigantycznych zapadlisk pojawiło się w Chorwacji

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: szczepionki | loteria | loteria szczepionkowa | szczepienia

Reklama

Reklama

Reklama