Reklama

Leszno: Kłótnia w markecie. Interweniowała policja

W jednym z marketów w Lesznie (woj. wielkopolskie) mężczyzna zaatakował stojącą za nim w kolejce kobietę. Wymierzył jej silny cios w twarz, po którym ta osunęła się na ziemię. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna miał zareagować agresją na uwagę, że nie ma maseczki. Interweniowała policja.

Do zdarzenia miało dojść w ubiegłą sobotę. Sprawę opisały w ten weekend lokalne media. Opublikowano także nagranie z momentu zdarzenia.

Na nagraniu widać, jak między kobietą a mężczyzną dochodzi do wymiany zdań, a później wymiany ciosów. W konsekwencji kobieta uderzona przez mężczyznę osuwa się na ziemię. Sprzeczka - jak sugerują lokalne media i internauci - mogła dotyczyć tego, że mężczyzna nie miał założonej maseczki. Kobieta właśnie na ten fakt miała mu zwrócić uwagę.

Po tym, jak kobieta osunęła się na ziemię, nie widać, by otrzymała jakąkolwiek pomoc od kasjerów czy ochrony sklepu. Mężczyzna natomiast pochylił się przez chwilę nad nią, w geście sugerującym pomoc przy wstaniu z ziemi, po czym wrócił do pakowania zakupów.

Reklama

W sprawie miała interweniować policja. Cytowana przez lokalne media oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka podała, że funkcjonariusze na miejscu wylegitymowali wszystkich uczestników zdarzenia, zabezpieczono także monitoring. 

Sprawa trafiła do prokuratury, która prowadzi dalsze czynności. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama