Reklama

Łańcut: Zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem

W Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarły dwie osoby zarażone koronawirusem. To 32-letnia kobieta i 80-letni mężczyzna. Szpital, w którym przebywali zakażeni, poinformował, że pacjenci - oprócz COVID-19 - mieli inne choroby przewlekłe.

"Pacjenci - 80-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta - oprócz tego, że byli zakażeni COVID-19, mieli m.in. choroby przewlekłe oraz cukrzycę" - podkreślił w wydanym oświadczeniu Szpital św. Michała Archanioła - Centrum Medyczne w Łańcucie.

80-latek zmarł w ciągu 24 godzin pobytu w szpitalu

80-letni mężczyzna pochodził z powiatu krośnieńskiego. Jak podał w poniedziałek szpital, przyczyną zgonu było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc. Pacjent zmarł w niedzielę (29 marca) tuż przed północą, w pierwszej dobie pobytu w placówce.

"Dodatkowo pacjent obciążony chorobami przewlekłymi - przewlekła choroba niedokrwienna serca, stenoza aortalna (zabieg planowany na wrzesień 2020), nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu 2, stan po koronaplastyce wykonanej we wrześniu 2019 roku" - podano w oświadczeniu.

Reklama

Przyczyny zgonu 32-latki

Natomiast przyczyną śmierci 32-letniej kobiety z powiatu lubaczowskiego, było - jak wynika z oświadczenia placówki - zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Kobieta zmarła w poniedziałek o godz. 7. W szpitalu była od dziewięciu dni.

"Pacjentka obciążona chorobami towarzyszącymi - otyłość olbrzymia, cukrzyca typ 2, nadciśnienie tętnicze, zespół depresyjny. Ze względu na olbrzymią otyłość chora zdyskwalifikowana z terapii ECMO (pozaustrojowe natlenianie krwi)" - podkreśliła placówka.

W sumie na a Podkarpaciu zakażenie koronawirusem potwierdzono u 76 osób. Trzy osoby zmarły. Pod nadzorem sanitarnym pozostaje 6 539 osób, a 10 616 poddanych jest kwarantannie.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama