Reklama

Koronawirus. Wylądował pierwszy samolot z Chin ze sprzętem dla Polski

W czwartek wylądował w Warszawie pierwszy samolot z Chin ze sprzętem ochronnym dla służb medycznych w Polsce. "Bariery usunięte" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Bariery usunięte. Na Okęciu wylądował pierwszy z kilku samolotów, którymi dziś i w najbliższych dniach przyleci do Polski indywidualne wyposażenie ochronne dla służb medycznych, zakupione w Chinach przez różne polskie instytucje (ARP, ARM, KGHM)" - napisał Andrzej Duda.

Maseczki, kombinezony i rękawiczki

W czwartek rano szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że z lotnisk w Pekinie i Szanghaju wystartowały dwa samoloty z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia, które po południu powinny być już w Warszawie.

Trzeci samolot - jak dodał - powinien wylądować w nocy z czwartku na piątek. Szef gabinetu prezydenta informował też, że uzgodnione są już też kolejne transporty.

Reklama

Wśród zamówionych materiałów są m.in. maseczki, kombinezony, gogle ochronne, rękawiczki jednorazowe. 

Most powietrzny z Chinami

"Od przyszłego tygodnia uruchamiamy most powietrzny z Chinami, który będzie przewoził towary do ochrony medycznej dla służb, które biorą udział w walce z koronawirusem" - poinformował z kolei szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk.

Jak dodał szef KPRM, pierwszy samolot, który wylądował już w Polsce, to ponad 600 m3 ładunku ze sprzętem medycznym, niezbędnym w walce z koronawirusem. Dworczyk dziękował w tym kontekście prezesom spółek Skarbu Państwa i agend rządowych, które realizują i kupują w części niezbędne materiały.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy