Reklama

Koronawirus. WHO: Delta szybko prześcignie inne warianty

W ciągu najbliższych miesięcy wariantem koronawirusa SARS-CoV-2 dominującym globalnie będzie wariant Delta - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Jak informuje, przekroczenie liczby 200 mln zakażeń na świecie to kwestia tygodni.

Wariant Delta wykryto ostatnio w kolejnych 13 państwach, w sumie - jak podaje WHO, cytowana przez agencję AFP - Delta obecna jest w 124 krajach.

Światowa Organizacja Zdrowia w cotygodniowej aktualizacji epidemiologicznej informuje, że Delta szybko prześcignie inne warianty i w ciągu najbliższych miesięcy stanie się dominująca na świecie. 

Więcej nowych zakażeń

Z danych WHO wynika, że pandemia przybiera na sile. 

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła o 30 proc. w regionie Zachodniego Pacyfiku i o 21 proc. w regionie europejskim.

Najwięcej nowych przypadków zgłoszono z Indonezji (350 273, wzrost o 44 proc.), Wielkiej Brytanii (296 447, wzrost o 41 proc.) i Brazylii (287 610, spadek o 14 proc.).

Reklama

Wariant Delta jest najbardziej zakaźny spośród rozpoznanych wariantów koronawirusa SARS-CoV-2. Jedna zakażona osoba może zarazić 5-8 kolejnych. 

Według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa zakażenie koronawirusem stwierdzono dotychczas u ponad 191 mln ludzi na świecie, a ponad 4,09 mln zainfekowanych zmarło. Wykonano ponad 3,6 mld szczepień przeciw COVID-19.

Sytuacja w Polsce

Do tej pory w Polsce wykryto prawie 200 przypadków wariantu Delta - poinformował główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka. W sumie od początku epidemii w naszym kraju potwierdzono testami 2 881 718 przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Zmarły 75 222 osoby z COVID-19.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy