Reklama

Koronawirus we Włoszech. Plan generała: 4,6 mln szczepień w 12 dni

Wykonanie ​4,6 miliona szczepień przeciwko COVID-19 w pierwszych dwunastu dniach grudnia - taki minimalny cel wyznaczył generał Francesco Figliuolo, włoski nadzwyczajny komisarz do spraw pandemii. Napisał list do regionalnych władz, w którym zaapelował o jak największe zaangażowanie, by zrealizować ten plan.

O wykonywaniu około 400 tysięcy szczepień dziennie przez najbliższy czas mówi dokument, do którego dotarły włoskie media. Gen. Figliuolo pisze w nim m.in. o konieczności wykorzystania "wszystkich dostępnych środków" ze względu na obecną sytuację epidemiczną. 

Wzmożone działania polegałyby na przyspieszeniu kampanii szczepień przeciw COVID-19, także trzecią dawką. Otrzymało ją dotąd ponad 6 milionów mieszkańców Włoch, czyli jedna dziesiąta całej populacji.

Włochy: Długie kolejki po trzecią dawkę szczepionki

Po dwóch dawkach szczepionki jest tam 84 procent ludności w wieku powyżej 12 lat. To jeden z najwyższych wskaźników w Europie.

Reklama

Włoska prasa notuje również, że coraz więcej mieszkańców zapisuje się do przyjęcia dawki przypominającej szczepionki. Zdaniem dziennikarzy do wielu punktów szczepień ustawiają się długie kolejki.

Czytaj też: Omikron - co trzeba wiedzieć o nowym wariancie SARS-CoV-2?

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Włochy | szczepienia | Omikron | Pandemia koronawirusa | szczepionki

Reklama

Reklama

Reklama