Reklama

Koronawirus we Włoszech. Media: Rząd wprowadza godzinę policyjną

Rząd Włoch wprowadza godzinę policyjną na terytorium kraju od godz. 22 do 5 rano. To postanowienie znalazło się według mediów w nowym dekrecie o zaostrzeniu restrykcji w ramach walki z pandemią. Przepisy będą obowiązywać od czwartku (5 listopada) do 3 grudnia.

Dekret podpisany przez premiera Giuseppe Contego w nocy z wtorku na środę (z 3 na 4 listopada) ma zostać opublikowany wkrótce w Dzienniku Ustaw. Jego szczegóły prezentują włoskie media.

"Lockdown w wersji light"

Na mocy dekretu podczas godziny policyjnej dozwolone będzie przemieszczanie się wyłącznie z powodów zawodowych, zdrowotnych i innych pilnych przyczyn. Jednocześnie jest też zalecenie, aby przez cały dzień ograniczyć wychodzenie z domu tylko do uzasadnionych potrzeb.

Rozporządzenie rządu przewiduje podział kraju na trzy strefy w zależności od stopnia ryzyka zakażenia: czerwona (wysokie ryzyko), pomarańczowa (średnie) i zielona (rejony uznane za dość bezpieczne).

Reklama

W strefach czerwonych będzie obowiązywał zakaz przemieszczania się bez uzasadnionych powodów oraz wjazdu do nich i ich opuszczania. Zamknięte będą tam sklepy, z wyjątkiem spożywczych.

Wszędzie uczniowie szkół podstawowych i średnich będą musieli mieć maseczki także wtedy, gdy będą siedzieć w ławkach.

To będzie "lockdown w wersji light, podobny do modelu niemieckiego" - tak wcześniej restrykcje opisała wiceminister zdrowia Sandra Zampa w wywiadzie dla radia RAI.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy