Reklama

Koronawirus we Francji. Ponad 30 tys. ofiar śmiertelnych

Francja jest szóstym krajem na świecie, w którym liczba zgonów wywołanych zakażeniem koronawirusem przekroczyła 30 tys. W piątek (10 lipca) ministerstwo zdrowia tego kraju poinformowało o kolejnych 25 śmiertelnych przypadkach w ciągu ostatniej doby.

W sumie we Francji na COVID-19 od początku pandemii zmarły 30 004 osoby. Więcej ofiar śmiertelnych pandemii odnotowano tylko w USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Meksyku.

Resort zdrowia Francji sprecyzował, że najnowszy bilans nie obejmuje danych z domów opieki społecznej, które obecnie są aktualizowane raz w tygodniu, w każdy wtorek.

W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 658 nowych przypadków zakażenia, tym samym we Francji koronawirusem od początku pandemii zakaziły się 170 752 osoby.

W szpitalach pozostają 7062 osoby, o 114 mniej niż dzień wcześniej. Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 496 osób, co oznacza, że po raz pierwszy od połowy marca liczba ta spadła poniżej 500.

Reklama

Cztery regiony - Ile-de-France, Grand Est, Owernia-Rodan-Alpy i Hauts-de-France - odpowiadają za ponad 75 proc. przypadków hospitalizacji chorych na COVID-19 we Francji. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy