Reklama

Koronawirus we Francji. Alert najwyższego stopnia w Paryżu

W Paryżu ogłoszono alert najwyższego stopnia w związku z sytuacją epidemiologiczną. Oznacza to wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w mieście i w regionie paryskim, dotyczących m.in. przebywania w przestrzeni publicznej.

Jak poinformowało biuro francuskiego premiera, decyzja i szczegóły zostaną oficjalnie ogłoszone w poniedziałek. Nowe ograniczenia wejdą w życie we wtorek i będą obowiązywać 15 dni.

Zamknięte zostaną wszystkie bary i kawiarnie w Paryżu, restauracje będą mogły działać z ograniczeniami.

12,5 tys. zakażeń w ciągu doby

W ciągu ostatnich 24 godzin we Francji potwierdzono 12 565 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły kolejne 32 osoby. Bilans epidemii w tym kraju zwiększył się tym samym do 32 230 ofiar śmiertelnych i 619 190 infekcji.

Ponad 1300 ognisk koronawirusa

Do szpitali przyjęto w mijającym tygodniu 4264 chorych na COVID-19, z czego 893 na oddziały intensywnej terapii. We Francji jest obecnie 1340 ognisk choroby, z których 265 w domach opieki.

Reklama

Rośnie też wskaźnik pozytywnych rezultatów badań przeprowadzanych na obecność koronawirusa - zauważa agencja Reutera. W niedzielę informowano o 8,2 proc. testów, które wykryły wirusa SARS-CoV-2 u badanych, w sobotę ten odsetek wynosił 7,9.

W Paryżu zakażenia stwierdza się u ponad 250 na 100 tys. mieszkańców, co jest wskaźnikiem kwalifikującym do ogłoszenia najwyższego stopnia alertu. Stan taki obowiązuje już m.in. w Marsylii i okolicach oraz na francuskim terytorium zamorskim - Gwadelupie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama