Reklama

Koronawirus w USA: W ciągu doby zmarły 432 osoby

W USA na COVID-19 zmarło już 189 639 osób - wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. W ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 432.

Jest to już trzecia doba z rzędu w USA z mniej niż 500 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Epidemiolodzy obawiają się, że w najbliższe dni nastąpią przyrosty w wykrywanych przypadkach SARS-CoV-2. W trakcie długiego weekendu ze Świętem Pracy (Labor Day) w poniedziałek Amerykanie często nie przestrzegali ich zaleceń i nie zachowywali dystansu w barach i restauracjach.

W Stanach Zjednoczonych od początku epidemii wykryto ponad 6,3 mln przypadków koronawirusa. Ponad pół miliona z nich przypada na dzieci.

Reklama

Ugur Sahin, dyrektor generalny i współzałożyciel opracowującej szczepionkę na koronawirusa firmy BioNTech uważa, że może być ona gotowa do zatwierdzenia na amerykańskim rynku w połowie października lub na początku listopada.

"Uważam tę szczepionkę za prawie idealną" - powiedział we wtorek Sahin stacji CNN o projekcie opracowywanym przez niemiecką BioNTech i amerykańskiego giganta farmaceutycznego Pfizer.

Firmy te planują dostarczyć 100 milionów dawek szczepionki do końca roku. Do końca 2021 roku zamierzają wyprodukować 1,3 miliarda dawek.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy