Reklama

​Koronawirus w Rosji. Burmistrz Moskwy zapowiada zniesienie ograniczeń związanych z pandemią

W poniedziałek (8 czerwca) burmistrz rosyjskiej stolicy zapowiedział na swojej stronie internetowej zniesienie wszystkich głównych ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią - informuje Reuters. Tymczasem w ciągu ostatniej doby w samej tylko Moskwie koronawirusem zakaziło się ok. 2 tys. osób.

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin poinformował na swojej stronie, że salony kosmetyczne i kliniki weterynaryjne mogą być otwarte od 9 czerwca, muzea i kawiarniane ogródki od 16 czerwca, a siłownie i restauracje od 23 czerwca.

Od 9 czerwca ma zostać zniesiony obowiązujący w stolicy reżim samoizolacji, cyfrowy system przepustek i dozwolone godziny poruszania się - poinformował Reuters, powołując się na rosyjską agencję informacyjną TASS.

Pandemia w Rosji nie hamuje

Znoszenie restrykcji sugerowałoby, że rosyjskim władzom udało się zapanować nad szalejącą pandemią. Dane o liczbie nowych przypadków zakażenia temu przeczą. W ciągu ostatniej doby w Federacji Rosyjskiej potwierdzono 8985 nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 2001 w samej Moskwie.

Łączna liczba zakażeń w Rosji powoli zbliża się do pół miliona. Jeżeli tempo rozprzestrzeniania się patogenu się utrzyma, próg ten zostanie przekroczony w ciągu kilku najbliższych dni. Bilans ofiar śmiertelnych w kraju wynosi 5971. W ciągu ostatniej doby z powodu zakażenia zmarło w Rosji 112 osób. 

Reklama

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy