Reklama

Koronawirus w Polsce. Premier: Dramatycznie wysoka liczba zgonów

Wprawdzie ilość zakażeń maleje, ale mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów, stąd wszystkie działania związane z nowymi obostrzeniami i wzmocnieniem programu szczepień - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas konferencji prasowej na Śląsku był pytany, czy planowane są kolejne obostrzenia epidemiczne. Premier podkreślił, że rząd koncentruje się na dwóch podstawowych działaniach - walce z COVID-19 i walce z inflacją.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce dzisiaj. Ile zakażeń i zgonów 22 grudnia? Nowe dane

Mateusz Morawiecki przypomniał, że od 17 grudnia obowiązują nowe obostrzenia covidowe. - One są jednocześnie przeznaczone do stosowania przez podmioty gospodarcze, ponieważ dotyczą zmniejszenia możliwości korzystania z poszczególnych punktów usługowych, takich jak restauracje czy hotele. Wdrożyliśmy również naukę online do Święta Trzech Króli - powiedział.

Reklama

Dane z 22 grudnia. "Mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów"

Premier zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie opublikowane rozporządzenie w sprawie obowiązkowych szczepień m.in. dla medyków.

- To jest ten zestaw działań, o których pomyśleliśmy wiedząc o tym, że czwarta fala się przedłuża. Wprawdzie ilość zakażeń maleje, ale mamy dramatycznie wysoką liczbę zgonów, stąd te wszystkie działania, stąd wzmocnienie i przyspieszenie programu szczepień, ale także obowiązek szczepień zwłaszcza dla medyków, może także dla służb mundurowych, te decyzje w najbliższych dniach zapadną - przekazał Morawiecki.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | zakażenia | premier | obostrzenia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy