Reklama

Koronawirus w Polsce. Odwołane imprezy masowe. Co to oznacza?

Wtorkowa decyzja władz oznacza, że odwoływane mogą być imprezy artystyczno-rozrywkowe lub sportowe, w tym mecze, mające się odbyć m.in. na stadionach (powyżej 1000 miejsc) lub dużych halach sportowych. Nie dotyczy to imprez m.in. w teatrach, filharmoniach, muzeach, czy szkołach.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił po wtorkowym porannym spotkaniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, że zapadła decyzja o zakazie organizacji z udziałem publiczności wszystkich imprez masowych wypełniających definicję zawartą w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Imprezami masowymi nie są wydarzenia organizowane w teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury i galeriach sztuki lub w innych podobnych obiektach.

Nie są nimi również imprezy organizowane w szkołach i placówkach oświatowych przez zarządzających tymi szkołami i placówkami, a także imprezy organizowane w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, imprezy sportowe organizowane dla sportowców niepełnosprawnych, sportu powszechnego o charakterze rekreacji ruchowej, ogólnodostępnym i nieodpłatnym, organizowanych na terenie otwartym, oraz imprez zamkniętych organizowanych przez pracodawców dla ich pracowników.

Reklama

Impreza masowa artystyczno-rozrywkowa

Imprezą masową artystyczno-rozrywkową jest "impreza o charakterze artystycznym, rozrywkowym lub zorganizowane publiczne oglądanie przekazu telewizyjnego na ekranach lub urządzeniach umożliwiających uzyskanie obrazu o przekątnej przekraczającej 3m, która ma się odbyć" na stadionie, w innym obiekcie niebędącym budynkiem lub na terenie umożliwiającym przeprowadzenie takiej imprezy, gdzie liczba udostępnionych przez organizatora miejsc dla osób wynosi nie mniej niż 1000 lub w hali sportowej, gdzie jest nie mniej niż 500 takich miejsc.

Impreza masowa sportowa

Natomiast masową imprezą sportową jest wydarzenie mające na celu współzawodnictwo sportowe lub popularyzowanie kultury fizycznej, organizowane na stadionie lub w innym obiekcie niebędącym budynkiem, gdzie jest nie mniej niż 1000 miejsc, w przypadku hali sportowej lub innego budynku umożliwiającego przeprowadzenie imprezy masowej - nie mniej niż 300 oraz na terenie gdzie takich miejsc jest nie mniej niż 1000.

Szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, poinformował, że o odwoływaniu imprez będą decydować wojewodowie poprzez wydanie decyzji administracyjnej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy