Reklama

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażeń i kolejne zgony - 22 kwietnia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę rano (22 kwietnia) o 178 nowych zakażeniach SARS-COV-2 w Polsce. Resort przekazał też, że z powodu COVID-19 zmarły trzy kolejne osoby. Liczba zdiagnozowanych przypadków w naszym kraju wzrosła tym samym do 10 034, a zgonów do 404. Wyzdrowiało 1513 osób.

Trzy kolejne ofiary śmiertelne COVID-19 w Polsce to: w Krakowie 70-letni mężczyzna, w Tychach 57-letni mężczyzna, w Poznaniu 90-letnia kobieta.

Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia, większość miała choroby współistniejące.

178 nowych zakażeń koronawirusem dotyczy osób z województw: łódzkiego (55), małopolskiego (19), opolskiego (18), dolnośląskiego (18), wielkopolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (14), śląskiego (12), pomorskiego (8), lubelskiego (7), zachodniopomorskiego (5), świętokrzyskiego (4), podkarpackiego (1) i podlaskiego (1).

Reklama

Łącznie w Polsce odnotowano dotychczas 10 034 przypadki zakażeń i 404 zgony z powodu SARS-CoV-2. Wyzdrowiało 1513 osób.

Co wiadomo o koronawirusie?

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w grudniu 2019 r. w mieście Wuhan w Chinach, które stało się wówczas epicentrum epidemii.

W ciągu kilku miesięcy nowy patogen rozprzestrzenił się nie tylko na inne azjatyckie kraje, ale przedostał się również na pozostałe kontynenty. 

W Polsce pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem wykryto 4 marca. Od tamtej pory Ministerstwo Zdrowia codziennie przedstawia nowe dane dotyczące liczby przypadków, zgonów, a od pewnego czasu podawana jest również liczba ozdrowieńców.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy