Reklama

Koronawirus w Polsce. Najnowszy komunikat Ministerstwa Zdrowia

Jest 135 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podało po południu Ministerstwo Zdrowia. Odnotowano też 22 kolejne ofiary śmiertelne patogenu. Tylko w środę, 22 kwietnia, w kraju zarejestrowano 313 przypadków i 25 zgonów. Do tej pory w Polsce stwierdzono 10 169 zakażeń SARS-Cov-2. Zmarło 426 osób.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 34 osób z woj. śląskiego, 15 osób z woj. łódzkiego, ośmiu osób z woj. opolskiego, ośmiu osób z woj. małopolskiego, ośmiu osób z woj. dolnośląskiego, pięciu osób z woj. podkarpackiego, pięciu osób z woj. świętokrzyskiego, czterech osób z woj. zachodniopomorskiego, czterech osób z woj. pomorskiego, dwóch osób z woj. podlaskiego, dwóch osób z woj. wielkopolskiego i jednej osoby z woj. lubuskiego.

Zmarły 22 zakażone osoby - informuje resort zdrowia.

W Poznaniu zmarły cztery osoby: dwie kobiety w wieku 63 i 90 lat oraz dwóch mężczyzn - 65- i 66-latek. W Gdańsku natomiast zmarła 95-latka, w Bolesławcu 68-latek, w Wałbrzychu 70-latka, we Wrocławiu 79-latka, a w Raciborzu 78-latka i 87-letni mężczyzna. W Zgierzu odnotowano zgon 75-latki, w Bełchatowie 84-latki, z kolei w Grudziądzu trzech mężczyzn w wieku 78, 65 i 79 lat. W Warszawie zmarły cztery kobiety w wieku 59, 69, 88 i 90 lat, w Radomiu 82- i 84-latek, a w Tychach 87-latek.  

Reklama

"Większość osób miała choroby współistniejące" - czytamy. 

Liczba zakażonych koronawirusem, od początku epidemii, wynosi 10 169. 426 osób zmarło.

Co wiemy o koronawirusie?

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy