Reklama

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane resortu zdrowia (16 sierpnia)

W niedzielę (16 sierpnia) Ministerstwo poinformowało o wykryciu 594 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jednocześnie resort zawiadomił o śmierci ośmiu osób z powodu COVID-19.

Bilans zakażeń wynosi obecnie: 56 684 wykrytych przypadków, w tym 1 877 zmarłych z powodu zakażenia. 

Nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą: 108 osób z woj. śląskiego, 85 osób z woj. pomorskiego, 77 osób z woj. małopolskiego, 73 osób z woj. mazowieckiego, 70 osób z woj. łódzkiego, 50 osób z woj. wielkopolskiego, 38 osób z woj. podkarpackiego, 18 osób z woj. zachodniopomorskiego, 16 osób z woj. świętokrzyskiego, 14 osób z woj. opolskiego, 13 ośób z woj. kujawsko-pomorskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 10 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, ośmiu osób z woj. lubuskiego i trzech osób z woj. podlaskiego. 

Reklama

Ministerstwo Zdrowia zawiadomiło też o śmierci ośmiu kolejnych zakażonych osób. Wśród nich są: 71-letni mężczyzna, 63-letni mężczyzna, 83-letni mężczyzna, 70-letni mężczyzna, 56-letni mężczyzna i 37-letni mężczyzna, którzy zmarli w Krakowie, 51-letnia kobieta zmarła w Łomży i 41-letni mężczyzna zmarły w Siedlcach. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ile osób przebywa w szpitalach?

Jak informuje resort zdrowia w niedzielę, liczba łóżek szpitalnych zajętych przez pacjentów z COVID-19 wynosi 2035, a zajętych respiratorów osiem. 103 805 osób przebywa na kwarantannie, a 9 477 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. 39 130 osób zakażonych SARS-CoV-2 wyzdrowiało. 

Ponad pięć miesięcy epidemii

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-CoV-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu. Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy