Reklama

​Koronawirus w Polsce. Najmniej zajętych łóżek od 5 listopada

Liczba zajętych łóżek "covidowych" jest najniższa od 5 listopada, a liczba zajętych respiratorów maleje 11. kolejną dobę - wynika z informacji Ministerstwa Zdrowia.

Od 18 listopada obserwujemy wyraźny trend spadkowy, jeśli chodzi o zajęte łóżka szpitalne przez chorych na COVID-19 w Polsce. Dane z 11 grudnia pokazują kolejny spadek.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia obecnie w szpitalach przebywa 18941 chorych na COVID-19 - o 190 mniej w stosunku do poprzedniej doby.

Wyjaśnijmy, że liczba hospitalizacji to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy wskaźnik przebiegu epidemii (nie jest zależny - jak liczba przypadków - od skali testowania).

Szczyt hospitalizacji przypadł 17 listopada, kiedy to zajęte były 23033 łóżka "covidowe". Od tamtej pory obserwujemy wyraźne spadki.

Reklama

Piątek 11 grudnia to czwarty kolejny dzień, kiedy ta liczba spada lub pozostaje bez zmian.

Co więcej, 18941 zajętych łóżek to najlepszy wynik od 5 listopada.

Podobnie rzecz ma się z respiratorami: najwięcej zajętych było 23 listopada - 2149. Od tamtej pory obserwujemy trend malejący. 11 grudnia poinformowano o 1766 zajętych respiratorach - to już 11. kolejny dzień, kiedy ta liczba spada.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama