Reklama

Koronawirus w Polsce. MZ podało najnowszy bilans

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 207 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tym samym łączna liczba zakażonych sięga 3834 osób. Na COVID-19 zmarło do tej pory 84 osoby, z czego o pięciu nowych zgonach poinformowano w niedzielę rano.

MZ podało, że zmarłe osoby to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju. 

Nowe przypadki zakażenia dotyczą:

93 osób z woj. mazowieckiego, 

38 osób z woj. śląskiego, 

20 osób z woj. dolnośląskiego, 

12 osób z woj. świętokrzyskiego,

11 osób z woj. małopolskiego, 

11 osób z woj. wielkopolskiego,

8 osób z woj. podkarpackiego, 

5 osób z woj. pomorskiego, 

3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 

3 osób z woj. lubuskiego, 

2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,

1 osoby z woj. lubelskiego.

Reklama

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...

Śląskie

38 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w ostatnich godzinach w woj. śląskim.

Wśród nowych zakażonych są zarówno osoby pozostające w izolacji domowej, jak i osoby hospitalizowane. 

Dolnośląskie

Na Dolnym Śląsku potwierdzono w niedzielę rano 20 nowych przypadków zakażenia. 

"Zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i z Jeleniej Góry i z powiatów: średzkiego, złotoryjskiego, kamiennogórskiego, świdnickiego, oleśnickiego, głogowskiego, lubińskiego, trzebnickiego, wrocławskiego i ząbkowickiego" - podano.

Świętokrzyskie

W woj. świętokrzyskim stwierdzono 12 nowych zakażeń. 

"To starszy mężczyzna z powiatu starachowickiego oraz 11 kobiet: sześć z powiatu starachowickiego (pięć starszych i jedna w sile wieku), trzy kobiety w sile wieku i jedna młoda z powiatu skarżyskiego, a także jedna kobieta w sile wieku z powiatu koneckiego" - poinformowała rzecznik wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukomska.

Małopolskie

W Małopolsce potwierdzono 11 zakażeń i dwa przypadki śmiertelne. 

Zmarli to 84-letni krakowianin, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. Żeromskiego i 41-letnia kobieta z powiatu wadowickiego, hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Oboje mieli choroby współistniejące - podało biuro prasowe wojewody małopolskiego.

Z kolei nowe przypadki zakażeń dotyczą osób w przedziale wieku od 22 do 77 lat. Osoby zakażone pochodzą w większości z powiatów we wschodniej części województwa. 

Wielkopolskie

W poznańskim szpitalu zakaźnym z powodu COVID-19 zmarł 71-letni mężczyzna. Potwierdzono też 11 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2.

Nowe przypadki z Wielkopolski dotyczą: Pięciu osób z powiatu kaliskiego (76-latek, 37-latka, 24-latka, 25-latek, 19-latek), dwóch osób z powiatu ostrzeszowskiego (kobiet w wieku 71 i 77 lat), 29-letniej kobiety z powiatu jarocińskiego, 59-letniej mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego, 50-latki z powiatu pleszewskiego i 47-latki z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Podkarpackie

Na Podkarpaciu wykryto osiem nowych zakażeń. 

Nowe, potwierdzone przypadki zakażenia SARS-CoV-2 to mężczyzna w sile wieku z powiatu strzyżowskiego, który jest hospitalizowany; dwóch młodych mężczyzn z powiatu jasielskiego, którzy również są hospitalizowani; trzech starszych mężczyzn z powiatu tarnobrzeskiego, którzy przebywają w izolacji; mężczyzna w sile wieku z powiatu niżańskiego, który jest hospitalizowany oraz starsza kobieta z powiatu rzeszowskiego, która także jest w szpitalu.

Pomorskie

Na Pomorzu odnotowano z kolei pięć nowych zachorowań. 

Testy potwierdziły obecność patogenu u starszej kobiety i młodego mężczyzny z powiatu wejherowskiego, starszej kobiety z Gdańska i u młodych kobiet z Gdyni i powiatu puckiego. Są to osoby w wieku od 22 do 77 lat. Ich stan zdrowia jest dobry.

Zachodniopomorskie

W woj. zachodniopomorskim odnotowano trzy nowe zakażenia. 

Są to: kobieta w średnim wieku z powiatu gryfińskiego, starszy mężczyzna z powiatu gryfickiego oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu kołobrzeskiego.

Lubuskie

W woj. lubuskim stwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem.

Wirusa wykryto u dwóch mężczyzn z powiatu żagańskiego. Ze względu na dobry stan zdrowia pozostają w izolacji domowej. Trzecią osobą z pozytywnym wynikiem testu jest mężczyzna z powiatu żarskiego, który w dobrym stanie przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze.

Warmińsko-mazurskie

W woj. warmińsko-mazurskim odnotowano dwa kolejne przypadki zachorowania. 

W okolicach Iławy zachorowała kobieta w średnim wieku, w powiecie ostródzkim - młoda kobieta.

Lubelskie

Na terenie województwa lubelskiego odnotowano jeden nowy przypadek zarażenia koronawirusem.

"Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym" - podano. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama