Reklama

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek rano o 119 nowych przypadkach koronawirusa. Jednocześnie resort przekazał wiadomość o śmierci kolejnych czterech osób. Tym samym łączna liczba zakażonych w Polsce wzrosła do 4532 osób, z czego 111 zmarło.

"Mamy 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował na Twitterze resort zdrowia.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci kolejnych czterech osób: 64-letniego mężczyzny hospitalizowanego w Krakowie, 83-letniej kobiety hospitalizowanej w Tychach, 77-letniego mężczyzny ze szpitala w Poznaniu oraz 85-letniego mężczyzny, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Jak podał resort - wszyscy mieli choroby współistniejące.

Reklama

Nowe przypadki zakażeń dotyczą: 32 osób z woj. śląskiego, 19 osób z woj. dolnośląskiego, 16 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. lubelskiego, siedmiu osób z woj. świętokrzyskiego, siedmiu osób z woj. zachodniopomorskiego, pięciu osób z woj. podlaskiego, czterech osób z warmińsko-mazurskiego, trzech osób z woj. podkarpackiego i dwóch osób z woj. pomorskiego.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi obecnie 4532, w tym 111 osób zmarło.

Województwo pomorskie

Jak poinformował państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Tomasz Augustyniak - na Pomorzu badania wykazały obecność patogenu u kobiety w starszym wieku z powiatu wejherowskiego oraz mężczyzny w średnim wieku ze Słupska. Osoby te były wcześniej objęte nadzorem epidemiologicznym.

Województwo śląskie

Na Śląsku z powodu powikłań wywołanych koronawirusem zmarła 83-letnia mieszkanka Bytomia, hospitalizowana w Tychach. Poinformowano także o o 32 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 w regionie. 

Jak podała we wtorek rano rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, w izolacji domowej pozostanie czworo zakażonych mieszkańców Sosnowca - dwie kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna. Dobry stan zdrowia pozwala na leczenie w domu: mieszkańca w sile wieku z powiatu bielskiego, kobiety w sile wieku z Rudy Śląskiej, młodego mieszkańca Tychów, starszej mieszkanki Mikołowa, jednej osoby z Mszany, dwóch z Wodzisławia Śląskiego, dwóch z Pszowa i po jednej z Rydułtów oraz Czyżowic.

Zakażenie potwierdzono także u starszego mężczyzny z powiatu lublinieckiego, kobiety w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkańca powiatu gliwickiego w sile wieku oraz kobiety w średnim wieku z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Dodatnich okazało się także osiem próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz pięć próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Województwo podlaskie

Na Podlasiu kolejne osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, to mężczyzna w sile wieku z Białegostoku i nastolatek z powiatu bielskiego (obaj przebywają w izolacji domowej) oraz trzy osoby hospitalizowane - mieszkańcy powiatu bielskiego: starsza kobieta (szpital wojewódzki w Łomży), starszy mężczyzna (USK w Białymstoku) oraz młody mężczyzna (szpital powiatowy w Bielsku Podlaskim).

Województwo świętokrzyskie

Ewa Łukomska, rzecznik wojewody świętokrzyskiego poinformowała, że wśród zakażonych jest sześć kobiet: cztery w sile wieku - z powiatów ostrowieckiego, jędrzejowskiego, starachowickiego i kieleckiego oraz dwie młode kobiety i mężczyzna w sile wieku z powiatu skarżyskiego.

Województwo wielkopolskie

W szpitalu w Poznaniu, z powodu COVID-19 zmarł 77-letni mężczyzna. W Wielkopolsce zakażenie potwierdzono także u siedmiu osób z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, wśród których jest dwoje dzieci. Kolejne potwierdzone przypadki to cztery osoby z powiatu chodzieskiego, dwóch mężczyzn z powiatu poznańskiego, 63-letniego mieszkaniec powiatu pilskiego, 58-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego oraz 89-letnia kobieta z powiatu krotoszyńskiego.

Województwo lubelskie

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie dotyczą: młodego mężczyzny i młodej kobiety z Lublina, mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z Białej Podlaskiej, dwóch kobiet i młodego mężczyzny z powiatu zamojskiego, kobiety z Zamościa, kobiety z powiatu chełmskiego, mężczyzny z powiatu lubelskiego oraz mieszkanki powiatu ryckiego. Wszystkie  te osoby miały styczność z zarażonymi wcześniej.

Województwo zachodniopomorskie

Wśród kolejnych siedmiu zakażonych w województwie zachodniopomorskim są: młoda kobieta i młody mężczyzna pochodzący ze Szczecina, starsza kobieta z powiatu gryfickiego, mężczyzna i kobieta w średnim wieku ze Świnoujścia, młody mężczyzna z powiatu goleniowskiego i kobieta w średnim wieku z powiatu gryfińskiego.

Województwo warmińsko-mazurskie

Najnowsze cztery dodatnie wyniki badań potwierdzono u trzech osób z powiatu iławskiego - dwóch kobiet i mężczyzny oraz u mężczyzny z powiatu elbląskiego. Wszyscy oni są w średnim w wieku i zostali zakażeni w wyniku tzw. transmisji lokalnej i przebywają w domach.

Województwo małopolskie

W grupie 14 osób zakażonych w Małopolsce jest osiem kobiet i sześciu mężczyzn. Cztery osoby to mieszkańcy Krakowa, jedna osoba z Tarnowa, cztery osoby z powiatu brzeskiego oraz po jednej osobie z powiatów: krakowskiego, olkuskiego, wielickiego, tatrzańskiego i suskiego. Cztery osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Województwo podkarpackie

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu  to starsza kobieta z powiatu leżajskiego, kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego oraz starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego. Kobieta z pow. leżajskiego jest hospitalizowana, a dwie pozostałe osoby przebywają w izolacji. W regionie odnotowano także siódmy zgon - w jednoimiennym szpitalu w Łańcucie w zmarł 85-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

Województwo dolnośląskie

Jak przekazały we wtorek przed południem służby prasowe wojewody dolnośląskiego, w regionie zdiagnozowano 19 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. "Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia i Jeleniej Góry oraz powiatów: trzebnickiego, jeleniogórskiego, górowskiego, kłodzkiego, kamiennogórskiego, lubińskiego i oleśnickiego" - podano.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama