Reklama

Koronawirus w Polsce dzisiaj. Adam Niedzielski podał liczbę nowych zakażeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w piątek na antenie Polskiego Radia 24, że liczba nowych zakażeń koronawirusem wyniosła 15900. To rekord w czwartek fali epidemii. - Dynamika zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie - mówił Niedzielski.

- Rozpędzanie się czwartej fali jest wolniejsze. W poprzednim roku szczyt 30 tys. zakażeń mieliśmy 7 listopada. Kluczową sprawą są jednak hospitalizacje, ale mamy zabezpieczoną bazę szpitalną - powiedział na antenie Adam Niedzielski. 

- Ta dynamika niestety utrzymuje się na wysokim poziomie, bo my w zasadzie już powoli dobijamy do poziomu średniego dziennego w tygodniu 10 tys. zakażeń. To jest naprawdę dużo - dodał.

Minister mówił także o transmisji koronawirusa w szkołach. - Nikt temu nie zaprzecza. Jednak koszty ewentualnego zamknięcia szkół byłyby ogromne. Ograniczymy transmijsę, ale uruchomimy lawinę konsekwencji, w tym psychicznych - powiedział. 

Reklama

W czwartek Ministerstwo Zdrowia informowało o 15 515 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło kolejnych 250 osób.

Rok temu, 4 listopada 2020, hospitalizowane były 18 654 osoby z COVID-19, w tym 1 625 pod respiratorami.

Ładowanie...
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pandemia koronawirusa | Adam Niedzielski | COVID-19 | nowe przypadki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy