Reklama

Koronawirus w Niemczech. 432 nowe zakażenia i 45 zgonów

W ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 432 zakażenia koronawirusem - podał we wtorek, 26 maja, Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. Tym samym liczba zakażonych w tym kraju od początku epidemii przekroczyła 179 tys. Zmarło kolejnych 45 osób.

Od wybuchu epidemii odnotowano dokładnie 179 002 zakażenia, a łączny bilans ofiar śmiertelnych wynosi 8 302.

Dobę wcześniej w Niemczech na COVID-19 zmarło 10 zakażonych osób i odnotowano 289 infekcji.

Wśród niemieckich krajów związkowych najwięcej zakażeń wykryto dotychczas w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii.

Plany rządu w sprawie podróży

Tymczasem magazyn "Focus" podał we wtorek, że niemiecki rząd chce od 15 czerwca znieść ostrzeżenie o podróżach do 31 krajów europejskich, jeśli pozwoli na to sytuacja związana z epidemią koronawirusa.

Z dokumentu na temat turystyki europejskiej, który może zostać uzgodniony przez rząd w środę, 27 maja, wynika, że władze chcą zezwolić na podróż do 26 krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, a także do czterech krajów spoza UE, ale będących w strefie Schengen - Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii.

Reklama

18 maja minister spraw zagranicznych Heiko Maas wyraził nadzieję na złagodzenie ostrzeżenia dotyczącego wszystkich zagranicznych podróży turystycznych, które obowiązuje do 15 czerwca.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy