Reklama

Koronawirus w Korei Południowej. Kolejne zakażenia, wraca część restrykcji

Korea Południowa zgłosiła w piątek (29 maja), drugi dzień z rzędu, ponad 50 nowych zakażeń koronawirusem. W obawie przed nawrotem epidemii władze odwróciły kurs łagodzenia restrykcji i przywróciły część ograniczeń na obszarze metropolitarnym Seulu – podała agencja Yonhap.

Koreańskie Centra Kontroli Chorób (KCDC) poinformowały o 58 nowych przypadkach zakażeń. Dzień wcześniej było ich 79 - najwięcej od prawie dwóch miesięcy. Łączny bilans infekcji wzrósł do 11 402. Bilans zgonów nie zmienił się i wynosi 269.

Nagły wzrost związany jest z ogniskiem zakażeń w centrum logistycznym w mieście Bucheon w pobliżu Seulu, należącym do jednej z największych w kraju firm prowadzących handel w internecie. Do piątku wykryto już 102 przypadki łączone z tym ogniskiem.

Skupisko infekcji na obszarze metropolitarnym Seulu, na którym mieszka mniej więcej połowa spośród 51 mln mieszkańców Korei Płd., wywołuje obawy o nawrót epidemii po opanowaniu pierwszej fali zachorowań. Pod znakiem zapytania staje stosowany w kraju model łagodzenia ograniczeń, nazywany "kwarantanną w życiu codziennym".

Reklama

Wraca część restrykcji

Władze przywróciły w czwartek (28 maja) część restrykcji epidemicznych w Seulu i okolicach. Ponownie zamknięte będą muzea i galerie sztuki, firmy proszone są o przywrócenie elastycznych grafików pracy, a bary i kluby nocne - o zawieszenie działalności. Ograniczenia mają obowiązywać do 14 czerwca.

"Następne dwa tygodnie będą kluczowe dla oceny, czy epidemia wirusa rozprzestrzeni się na obszarze metropolitarnym" - powiedział na konferencji prasowej wiceminister zdrowia Kim Gang Lip.

Służby medyczne przestrzegają przed ryzykiem szerzenia się patogenu w takich miejscach jak centra logistyczne, gdzie w zamkniętych pomieszczeniach pracuje wiele osób, a środki kwarantanny nie zawsze są ściśle przestrzegane.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy