Reklama

Koronawirus. Rząd bierze pod uwagę lokalny lockdown

Możliwe, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 rząd zdecyduje o lockdownach w poszczególnych powiatach. - Decyzja w tym zakresie nie zapadła, ale jest to jedna z opcji regionalizacji obostrzeń - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu zapytany w programie "Tłit" portalu wp.pl o wprowadzenie "lockdownów powiatowych", odparł, że "jest to wariant brany pod uwagę".

- Wszystko zależy od struktur zakażeń w danym województwie. Czasami to ma sens, żeby to regulować powiatowo, a czasami niestety trzeba decydować się na regulacje wojewódzkie, ale każdy z tych wariantów jest otwarty - powiedział Müller.

Dodał, że jest to jest możliwe, ale decyzja w tym zakresie nie zapadła. - To jest jedna z opcji regionalizacji, zresztą którą stosowaliśmy w poprzednich miesiącach również - powiedział rzecznik rządu.

Reklama

Zobacz też: Rzecznik rządu ujawnił nowe dane na temat zakażeń

Aktualne obostrzenia. Na Warmii i Mazurach inaczej

W minionym tygodniu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca, z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Na Warmii i Mazurach hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny zostały od poniedziałku zamknięte, dzieci z klas I-III powróciły do zdalnej nauki.

W pozostałych 15 województwach, kina, teatry i filharmonie pozostaną otwarte w reżimie sanitarnym - zajęte może być w nich 50 proc. miejsc siedzących, konieczne są maseczki, obowiązuje zakaz konsumpcji. Dopuszczony jest amatorski sport na świeżym powietrzu, otwarte stoki i baseny. Aquaparki i siłownie pozostają zamknięte. Hotele będą dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego - obłożone może być 50 proc. pokoi, a posiłki serwowane tylko do pokoi.

Ponadto od soboty w całym kraju będzie obowiązek zakrywania nosa i ust wyłącznie maseczką. 

Rozlicz pit online już teraz lub pobierz darmowy program

PAP

Reklama

Reklama

Reklama