Reklama

Koronawirus na świecie. ​AFP: Już ponad 400 tys. zgonów

Na całym świecie pandemia koronawirusa pochłonęła już ponad 400 tys. ofiar śmiertelnych, z czego blisko połowę w Europie, a niemal 110 tys. w USA - informuje agencja AFP. Koronawirus najszybciej rozprzestrzenia się obecnie w Brazylii.

W Stanach Zjednoczonych zdiagnozowano też największą na świecie liczbę infekcji wirusem SARS-CoV-2 - zbliża się ona do dwóch milionów.

Jak informuje AFP, zestawiająca oficjalne dane przedstawiane przez rządy, na całym świecie potwierdzono do tej pory blisko siedem milionów zakażeń koronawirusem. Zmarło ponad 400 tys. osób, a liczba ofiar podwoiła się w ciągu 43 dni. 46 proc. zgonów miało miejsce w Europie, 30 proc. w USA i Kanadzie, a ponad 15 proc. w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach.

USA, Wielka Brytania, Brazylia

Oprócz USA najciężej dotkniętymi pandemią krajami świata pozostaje Wielka Brytania, w której zmarło ponad 40,5 tys. ludzi, a zakaziło się ok. 290 tys.; Brazylia - ok. 36 tys. zgonów i ponad 672 tys. infekcji; Włochy - blisko 34 tys. ofiar i ponad 234 tys. zakażeń i Francja, w której zmarło ponad 29 tys. chorych i stwierdzono ponad 190 tys. przypadków infekcji - wylicza AFP.

Reklama

Agencja zaznacza, że krajem, w którym pandemia rozwija się obecnie najszybciej, pozostaje Brazylia, w której w ciągu ostatniego tygodnia na COVID-19 umierało średnio tysiąc osób dziennie, a każdego dnia wykrywano ok. 25 tys. nowych zakażeń.

WHO: Nowe centrum pandemii

22 maja Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła Amerykę Południową nowym centrum pandemii. W Ameryce Łacińskiej oraz na Karaibach do niedzieli koronawirusem zakaziło się prawie 1,3 mln ludzi, a ponad 64 tys. zmarło na wywoływaną nim chorobę - podaje AFP, akcentując, że między końcem kwietnia a 7 czerwca, gdy liczba ofiar na całym świecie się podwoiła, w tym regionie wzrosła ona dziewięciokrotnie.

Liczba odnotowanych przypadków zakażenia pokazuje jednak tylko ułamek liczby faktycznych infekcji i zależy również od liczby i zasad wykonywania przez poszczególne państwa testów na obecność wirusa - podkreśla agencja.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy