Reklama

Koronawirus. Kolejny przypadek wykryty w Niemczech

W Niemczech wykryto kolejny przypadek zakażenia koronawirusem - informuje Reuters. Zarażony to 25-latek, który niedawno był w Mediolanie.

Kolejny przypadek zakażenia w Niemczech wykryto w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia na południu Niemiec.

Test pod kątem koronawirusa dał pozytywny wynik u 25-latka, który niedawno przebywał w Mediolanie.

Niemieckie ministerstwo zdrowia poinformowało, że mężczyzna powiadomił służby, gdy zaczął mieć objawy przypominające grypę. We wtorek wieczorem został zabrany do szpitala, gdzie będzie leczony w izolacji.

"Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia" - poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala.

Reklama

Koronawirus w Niemczech

Pierwszy przypadek koronawirusa w Niemczech wykryto pod koniec stycznia u 33-latka z okolic miasta Landsberg am Lech. Mężczyzna jest pracownikiem firmy motoryzacyjnej Webasto i zaraził się na szkoleniu, które prowadziła jego koleżanka z Szanghaju. Jak potwierdziło ministerstwo zdrowia Bawarii, z pierwszym niemieckim chorym miało kontakt około 40 osób.

Od tego czasu władze Bawarii potwierdziły już 16 przypadków zakażeń.

Wirus rozprzestrzenia się w Europie

Koronawirus szybko rozprzestrzenia się po Europie. We wtorek pierwsze przypadki zakażeń odnotowano m.in. w Austrii, Chorwacji, Szwajcarii i Hiszpanii kontynentalnej. 

We Włoszech, gdzie sytuacja jest najgorsza, liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do 11, a ponad 320 osób jest zakażonych. 

Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy