Reklama

Koronawirus. Kolejne ofiary śmiertelne w Chinach i Korei Południowej

W ciągu ostatniej doby w Chinach, z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa, zmarło 30 osób - poinformowała w piątek rano czasu lokalnego w Pekinie państwowa komisja zdrowia. Z kolei w Korei Południowej zmarło siedem osób i zarejestrowano 196 nowych przypadków zakażenia - wynika z informacji przekazanych przez władze sanitarne tego kraju.

Najwięcej zgonów - 29 - odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach, gdzie znajduje się pierwotne ognisko epidemii koronawirusa, w tym 23 w jej stolicy, 11-milionowym mieście Wuhan.

Całkowita liczba zakażonych koronawirusem w Chinach kontynentalnych wynosi obecnie 80 552, a łączna liczba ofiar śmiertelnych - 3042.

Kolejne przypadki w Korei Południowej

Z kolei w Korei Południowej potwierdzono w piątek 196 nowych przypadków zakażenia. Łącznie - jak wynika z danych władz sanitarnych - od początku epidemii odnotowano tam 6284 przypadki koronawirusa. Według najnowszego bilansu zmarły 42 osoby.

Reklama

W czwartek wzrost zakażeń był jednak znacznie mniejszy niż podczas poprzedniej doby, kiedy zarejestrowano aż 438 nowych przypadków. 

Wywołujący groźne zapalenie płuc koronawirus pojawił się w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach i do tej pory rozprzestrzenił się na ok. 80 krajów.

Koronawirus zabił dotąd na świecie ponad 3,3 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia w ponad 80 krajach wzrosła do 100 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, gdzie odnotowano 148 zgonów. PAP

Reklama

Reklama

Reklama