Reklama

Koronawirus. Jarosław Gowin przebywa w szpitalu

Jarosław Gowin przebywa w szpitalu w związku z zakażeniem koronawirusem - potwierdzają źródła Interii. Jak dodają, to nic nagłego.

Z informacji uzyskanych przez Interię wynika, że Jarosław Gowin przebywa w szpitalu "od początku choroby, czyli od niedzieli". Wicepremier "czuje się w porządku".

"Jego zaplecze, czyli ludzie, którzy byli z nim w Paryżu, czekają na wyniki testów" - podało źródło.

Gowin był z wizytą we Francji w czwartek. Spotkał się m.in. z francuskim ministrem gospodarki i finansów Bruno Le Maire’em, przewodniczącym Senatu Francji Gerardem Larcherem oraz z sekretarzem generalnym Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Angelem Gurrią.

Reklama

Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek przekazał, że Gowin w środę przed wylotem do Paryża miał robiony test na koronawirusa. Jego wynik był negatywny.

Wicepremier sam poinformował o tym, że jest chory na COVID-19. W niedzielę napisał na Twitterze: "I mnie w końcu dopadło... Cieszę się, że dopiero teraz i że przez minione pięć miesięcy mogłem budować pomoc dla polskich przedsiębiorców i pracowników. Wielkie podziękowania dla lekarzy! Dbajcie o siebie i swoich bliskich. Kto może, niech się szczepi! Wkrótce pokonamy to świństwo!".

Jako pierwsze informację o pobycie Gowina w szpitalu podało radio RMF FM.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama