Reklama

Koronawirus. Dwa przypadki zakażeń wśród epidemiologów na lotnisku w Los Angeles

Dwóch pracowników służby sanitarno-epidemiologicznej, których obowiązkiem było sprawdzanie na lotnisku w Los Angeles temperatury u pasażerów przylatujących z Chin pod kątem obecności SARS-CoV-2, jest zakażonych wirusem - poinformowała w sobotę agencja Reutera.

Z komunikatu, jaki drogą elektroniczną rozesłano do pracowników lotniska, wynika, że grupa pracowników Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), która w ostatnim okresie monitorowała pasażerów pod kątem symptomów COVID-19, została skierowana na przymusową kwarantannę. Potrwa ona do 17 marca.

"Na obecnym etapie nie możemy podać, gdzie dokładnie i w jakich okolicznościach mogło dojść do zakażenia" - napisano w liście podpisanym przez przedstawiciela kierownictwa CDC. Urzędnik zapewnił, że dwaj koledzy, którzy narazili zdrowie, "będą cały czas w naszych myślach".

Reklama

O możliwości zakażenia się koronawirusem przynajmniej jednego pracownika służb sanitarno-epidemiologicznych, który pełnił obowiązki na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles - największym na zachodnim wybrzeżu USA, poinformował w środę departament spraw wewnętrznych USA. Wiadomość nie została dotychczas oficjalnie potwierdzona przez CDC - pisze Reuters, który zwrócił się do Centrum Kontroli i Prewencji Chorób z prośbą o komentarz.

17 zgonów w USA

Do soboty rano liczba wszystkich zgonów z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wyniosła 17. W kraju odnotowano ponad 280 przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Wszystkie przypadki śmiertelne, oprócz jednego w Kalifornii i dwóch na Florydzie, dotyczą stanu Waszyngton na północnym zachodzie USA.

Amerykańskie media podkreślają, że najwięcej zakażeń SARS-CoV-2 w USA odnotowano na wybrzeżu Oceanu Spokojnego. Wśród najnowszych wykrytych przypadków jest m.in. 21 z 46 przebadanych pasażerów i członków załogi wycieczkowca Grand Princess, który w środę zakotwiczył w San Francisco.

SARS-CoV-2 na świecie

Przypadki zakażenia SARS-CoV-2 odnotowano w 88 krajach świata. Na całym świecie zarejestrowano ponad 100 tys. zakażeń, z czego 3,4 tys. zakażonych zmarło.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła w sobotę do 3070 - poinformowała w sobotę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 28 zgonów. Odnotowano też 99 nowych przypadków zakażenia. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 80 651. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy