Reklama

Koronawirus. Dwa oddziały szpitala Narutowicza w Krakowie w kwarantannie do soboty

Testy potwierdziły negatywne wyniki w kierunku koronawirusa u pacjentów oddziałów neurologii oraz chorób wewnętrznych i endokrynologii w szpitalu Narutowicza w Krakowie. Zgodnie z zaleceniami sanepidu oddziały planują wznowić przyjmowanie pacjentów od soboty, 20 czerwca.

Informacje te przekazała w poniedziałek, 15 czerwca, rzeczniczka prasowa szpitala Narutowicza Agnieszka Marzęcka.

Pacjent z koronawirusem

Oddziały neurologii oraz chorób wewnętrznych i endokrynologii pozostają w kwarantannie od ponad tygodnia po tym, jak do szpitalnego oddziału ratunkowego trafił pacjent, u którego wykryto koronawirusa. Obecnie przebywa on w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Do izolacji w Szpitalu Uniwersyteckim trafiły także te osoby z SOR, z którymi zakażony miał kontakt.

W szpitalu Narutowicza oddziały neurologii oraz chorób wewnętrznych i endokrynologii poddane zostały kwarantannie, ponieważ osoby przebywające na SOR z zakażonym mogły mieć kontakt właśnie z pacjentami tych dwóch oddziałów.

Reklama

Wyniki testów

Powtórne testy chorych z tych oddziałów potwierdziły negatywne wyniki w kierunku koronawirusa i szpital rozpoczął wypisy pacjentów - ze względów formalnych wypisani muszą jeszcze pozostać w domowej kwarantannie przez pięć dni. Z przyjęciem pacjentów szpital, zgodnie z zaleceniami sanepidu, wstrzymuje się jeszcze do soboty.

1 czerwca szpital Narutowicza wznowił wizyty pacjentów w poradniach specjalistycznych. Realizowane są także planowe przyjęcia na oddziały zabiegowe.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy