Reklama

Koronawirus. 8866 nowych zakażeń w Hiszpanii, 646 w Portugalii

W ciągu minionej doby w Hiszpanii wykryto 8866 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w środę 9 września ministerstwo zdrowia tego kraju. W Portugalii służby medyczne potwierdziły w tym czasie 646 nowych infekcji; to najwyższy dobowy bilans od kwietnia.

Hiszpańskie ministerstwo zdrowia wskazało w komunikacie, że ogólna liczba zakażeń wynosi 543 379.

Sprecyzowano, że liczba zgonów z powodu koronawirusa wzrosła w Hiszpanii do 29 628. Oznacza to, że podczas minionej doby zanotowano 34 nowe ofiary śmiertelne.

Podczas środowej debaty w Kongresie Deputowanych, niższej izbie hiszpańskiego parlamentu, premier Pedro Sanchez powiedział, że wraz z "niepokojącym wzrostem liczby infekcji" konieczne będzie zwiększenie w poszczególnych regionach kraju liczby epidemiologów wchodzących w skład struktur wojska. Dodał, że do wtorku armia wysłała w teren blisko 2800 takich ekspertów.

Reklama

Duży wzrost w Portugalii

Z kolei w Portugalii w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowano najwyższą od kwietnia dobową liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 646.

Resort zdrowia podkreślił, że podczas ostatnich 24 godzin w aglomeracji Lizbony oraz w północnych dystryktach kraju zanotowano po przeszło 270 nowych zakażeń. W całym kraju do środowego popołudnia potwierdzono łącznie 61 541 przypadków infekcji koronawirusem.

Podczas ostatniej doby w Portugalii zmarły trzy osoby zakażone koronawirusem. Ogólna liczba zgonów wskutek zachorowania na Covid-19 w kraju sięga już 1849.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy