Reklama

Koniec z maseczkami od kwietnia? To rekomendacja ministra zdrowia

- Zarekomendowałem panu premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania, które dotyczą noszenia maseczek, kwestii nakładania kwarantanny i izolowania - przekazał w czwartek w Radiu Plus minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia w rozmowie wyjaśnił, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego".

Koronawirus w Polsce. Jak zmienią się obostrzenia?

Pytany, czy od początku kwietnia będziemy traktowali koronawirusa "jak każdą inną chorobę", minister zdrowia przyznał, że "to rzeczywiście moment, w którym zaczynamy traktować koronawirusa, jako jedną z chorób, które po prostu istnieją w naszym otoczeniu".

- Takie choroby są cały czas groźne, ale mamy je pod kontrolą. Mamy szczepionki, pojawiają się leki, które co prawda nie mają wysokiej skuteczności. Jednak mamy tych narzędzi o wiele więcej i stąd jest możliwość podejmowania takich decyzji - dodał minister zdrowia.

Reklama

Zobacz też: Koronawirus w Polsce dzisiaj. Adam Niedzielski podał liczbę zakażeń

Wcześniej minister zdrowia informował o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Ostatniej doby odnotowano ich 12 300. Oznacza to spadek o ok. 10 proc. względem zeszłego tygodnia.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy